Domů
Co se stane
 
Co se stalo
  Bodování
  Dlouhodobá hra
 
Fotogalerie
 
Pravidelné akce
malá SIHASAPA – co se stalo
 
znak avzo
   — 22. září bylo od rána docela chladno, na začátku schůzky ale už mezi mraky prosvítalo slunce.
     Začali jsme střelbou z pistole, ta je pro Pažbu velmi důležitá. Ti co nestříleli, měli už nasbírané kamínky a trefovali pomocí praku zavěšené PETky.
     Potom přišla chvíle balónků, které byly připravené už na minulou schůzku. Připevněné na provázku byly cílem střídajících se střelců. Ten kdo zvládl správné fouknutí, patřil i mezi ty, kteří zasáhli.
     V dalším čase jsme udělali z lana obrovský kruh (no spíše takovou bramboru, co měla mít kruhový tvar :–) ), každý měl dvě desky a pomocí nich se přesouval ke středu, kde byla trojnožka s Karlem a dvěma myškami. Ve stejném kruhu jsme si ještě zahráli vlky a ovce. S ohledem na rozdílný výkon byly ovce poněkud zmatené, a ne a ne utéct do lesa.:–D
     Nakonec jsme si na chvíli zahráli vyvolávku (opravdu jsou takoví, co ještě neznají pravidla?) a před rozchodem si rozdali »nové číslo« oddílového časopisu.
 
před Pažbou 21
 
 
prak prak
střelba v praku
 
střelba
střelba ze vzduchovek
 
foukačka foukačka
 
foukačka
foukačkou na balónky
 
stavbaři
okamžitý nápad
 
vlci ovce vlci ovce
vlci a ovce
 

   — 15. září byla druhá poprázdninová schůzka. Stále svítilo slunce, takže bylo teplo.
     Po začátku se ukázalo, že dnešní setkání bude povýtce téměř kompletně chlapecké. Kája nám referovala, jak se dívky, jak si s nim postupně zkoušela promluvit, nějak vymluvily, že dnes z toho nic nebude…
     Začali jsme střelbou v kleku. Ti, kteří nestříleli ze vzduchovky shazovali talíři nebo ringem na sobě postavené špalíky a foukačkou trefovali tenkými šipkami do terče.
     V dalším čase jsme zdolávali krátkou překážkovou dráhu. Čas byl samozřejmě rozhodující. Potom jsme se pustili do postupné vybíjené. Byly dvě hřiště, ten do vybil postupoval výše, ten kdo byl vybitý klesal níže. Vydrželi jsme to dlouho. V šest jsme ještě jednou přestavili hřiště a poslední půlhodinu jsme si zahráli lacrosse. Kája se ukázala jako přebornice, rychlost šikovnost a přesnost.
     Před rozchodem jsme ještě předali Siháčky těm, kteří minule nebyli a připomněli si Starobělskou pažbu.
 
 
 
klek klek
střelba v kleče
 
špalíky foukačka
shazování špalíkůfoukačkou do terče
 
překážková překážková překážková
překážková dráha
 
vybíjená vybíjená
vybíjená s povýšením a degradací
 
lacrosse
lacrosse
 

   — 8. září byla první poprázdninová schůzka. Bylo slunečno a teplo.
     Sešli jsme se všichni aktivní, kteří po řádění omezení vytrvali – takže nás bylo deset. Začali jsme procházkou kolem vzpomínek i novinek v klubovně i na zahradě.
     Potom jsme se střídavě věnovali házení ‚zpola naplněných‘ lahví a střelbou v leže. Docela nám to všechno šlo.
     Potom jsme ve dvojicích házeli syrovým vejcem. Cílem bylo samozřejmě, aby nepadalo na zem, a hlavně aby to přežilo…
     V dalším čase jsme běhali na čas krátkou »nízkou« překážkovou dráhou a nakonec jsme si zahráli vracečku.
     Na závěr jsme předali ocenění za předchozí pololetí a šušně za červnové bodování.
     Minulé pololetí skočilo takto:.
ocenění za bodování:                                  
             1. místo Tete — 227 bodů — zlatá stálice
           2. místo Matýsek — 212 bodů — stříbrná stálice
                   3. místo Seba — 210 bodů — bronzová stálice
     4. místo Kája — 93 bodů — stálice    
 
skokanem oddílu se stal Patrik, protože si polepšil o nejvíce míst.
 
Vyšlo nové číslo »nové číslo« oddílového časopisu.
 
 
 
obruč kuželky
hody zpola naplněnou lahví
 
obruč
střelba vleže
 
vejce vejce
házaní a chytání vajíčka :-)
 
cik-cak
 
cik-cak cik-cak
slalom pod »pyramidami« :-)
 
moment moment moment moment
momentky
 
vybíjená
vybíjená – vracečka
 

          BYLY LETNÍ PRÁZDNINY ROKU 2021

   — 23. června bylo zataženo, ale nepršelo. Pro náš dnešní program, po vedrech minulých dnů, to bylo výborné.
     Sešlo se nás nakonec jedenáct, devět dětí a tři starší. Nečekaně se totiž dnes objevili Ondřej a Ríša. Nejprve jsme si přečetli zprávu o tom, co proběhlo v posledním oddílovém roce, a přidali pod text svá razítka, nebo podpisy.
     Sbalili jsme potřebné pomůcky, dva provázky správné délky a tři dlouhé hřebíky, a vyrazili. Během cesty jsme hráli pozorovací hru. Milach přečetl na co si dávat pozor, a ten kdo věc spatřil první (a ohlásil to), dostal jednu sirku.
     Les nám v Palésku ubývá a tak podrost zarůstá stále větší části. Stezky jsou však stále průchozí, takže jsme k plotu kolem skladu trhavin dorazili bez komplikací. I když Milach sliboval, že tentokrát najdeme schránku raz, dva, přece jen to napoprvé nebylo. Tubu se zprávami jsme pod kamenem našli, otevřeli (tentokrát bylo vše v pořádku), vložili jsme osmý svitek, udělali společnou fotku a vydali se zpět.
     Na zahradě klubovny jsme si spočítali, kolik se komu podařilo donést sirek. Potom si předali kartičky „Výzvy“ věrné trojce, za úspěšné dokončení »Dračí historie« na konci března, a všem přítomným za uložení osmé zprávy do oddílové schránky. Potom jsme si rozdali taky zpěvník pro tábor 2020, a »nové číslo« oddílového časopisu.
     Na závěrečný čas jsme se přesunuli k ohništi, připravili posezení. Kája ml., a po ní Kája, se pokoušeli křesadlem rozdělat oheň. Nakonec byl úspěšným Ondřej. Trošku jsme se osvěžili kompoty, štrůdlem ozdobeným šlehačkou (to byl loni nápad Veverky). Nakonec jsme se pustili do vyhlášení nejlepšího v červnovém bodování. Obě Káji měli, se započítáním dnešní schůzky, shodný počet bodů. Rozdělovací úkol s uzly však dokončila jen Kája ml., takže vyhrála (poprvé) – gratulujeme.
     Před rozchodem jsme si popřáli úspěšný konec školního roku, pěkné prázdniny a pověděli si, že první schůzka v září bude ve středu osmého.
 
 
po uložení zprávy
po uložení zprávy
 
pálení budeme uklízet
oheň spálil co měl a dohořívádobroty jsme snědli - jen uklidit
 

   — 16. června bylo slunečno a horko. I tentokrát občas zafoukalo, a tak to docela šlo.
     Dnes nás bylo šest. Čas jsme zprvu věnovali střelbě z luku. Nejprve na terče a potom na dálku a do ohraničeného obdélníku. Ta střelba na dálku byla velmi zajímavá, někteří nedokázali dostřelit, ale většina natahovala luk příliš a tak museli občas i přes plot k sousedům… Zatímco ve střelbě do terče byla nejlepší Kája, na přesnost střílela nejlépe Kája ml.
     Potom si každý na nohu připevnil plastovou vycpávku na provázku. Jak bývá tradičně rozšlapávání nafukovacích balónků, my jsme rozšlapávali vycpávky. Výhodou bylo, že vycpávky samovolně neprasknou (na rozdíl od balónků).
     Jako poslední jsme hráli na čísla. Rozděleni na dvě čtveřice (hráli i Oko a Milach) měl každý své číslo, a když bylo vyvoláno, museli jejich majitelé vyběhnout a donést balón za linii svého týmu. Někteří jsou větší a těžší a tak bylo občas předem jasné, kdo získá bod. Avšak rychlí a šikovní občas překvapili!
     Závěrem jsme si rozdali diplomy a ceny za Střeleckou ligu, a popřáli si vše nej do předposledního týdne před prázdninami.
 
 
luk luk
střelba z luku do terče
 
do dálky do dálky
střelba z luku do dálky, na přesnost
 
praskni
 
praskni praskni
rozšlapávání ‚životů‘
 

   — 9. června bylo slunečno a teplo, téměř horko. Naštěstí občas trochu zafoukalo, takže to i na slunci šlo.
     Dnes nás bylo osm. Nejprve nás čekalo dokončení Střelecké ligy. Většině zbývala střelba na špalíky, ti kteří občas na schůzce nebyli, si dostříleli své zbývající disciplíny.
     Ti, kteří zrovna nebyli na střelnici zkoušeli své umění v hodu létajícím talířem a nakrátko i ringem. Po dokončení Ligy jsme stříleli ještě střelecké souboje. Rozdělili jsme se na dvojice a ty si vzájemně sestřelovali špalíky.
     Pak jsme se seznámili s výsledky Střelecké ligy a potom jsme si v ohraničeném území nakrátko hráli veverky.
     Na závěr jsme si rozdali »nové číslo« oddílového časopisu, a zamítli návrh na předprázdninovou víkendovku. Zprávu do oddílové schránky tak uložíme na poslední schůzce v červnu.
 
liga 21
 
 
špalíky špalíky
 
liga liga
dokončení Střelecké ligy
 
talíř talíř
s létácími talíři
 
terč
Veverka TAU ve stoje
 
souboj souboj
 
souboj
souboje – držení vzduchovky podle výšky
 
ocásky
 
ocásky ocásky
veverky
 

   — 5. června proběhl 3. ročník naší střelecké soutěže ve střelbě z plynových pušek TAU-200 – »Memoriál Lubomíra Blažka«.
 
 
kategorie I
stupně vítězů I. kategorie
 
první
cena pro Patrika je v klubovně
 
kategorie II.
stupně vítězů II. kategorie
 

   — 2. června už bylo letní počasí. Slunce svítilo, teploty kolem 25 °C.
     Dnes se nás sešlo šest. Protože v sobotu bude Memoriál, tak jsme poněkud prohodili pořadí, a stříleli jsme z plynovek TAU. Jako doplnění pro ty, kteří zrovna nebyli na střelnici, byla hledačka s vyluštěním tajenky, a hlavní roli, kromě dobrého zraku, hrály části vzduchovky. (však to znáte muška, hledí pažba, botka…).
     V dalším programu jsme pokračovali ve střelbě. Rozdělili jsme se na dva týmy a stříleli jsme štafetově na špalíky. Někteří se trefovali pravidelně, jiným činí míření jisté potíže. Tým, ve kterém byli Paťa, Kája a Patrik byl nakonec o dost lepší.
     Pak jsme, opět rozděleni na polovinu, hráli ‚zahánění míče‘. Cílem byl nafukovací míč, municí byly tenisáky. Nafukovací balón se pohyboval mezi liniemi, ale poslední přesná rána se dlouho nedařila. Nakonec se podařila poslední přesná rána Matějovi…
     Poslední dvacetiminutovku jsme si zahráli vracečku, tentokrát s klasickým balónem. Ukázalo se, že nejlepší byla Kája.
     Na závěr jsme vyhlásili vítěze květnového bodování, gratulujeme Tete (Kinderka jsou (zatím) schované…). Rozdali jsme si šušně za květen a zamířili k domovům.
 
liga 21
 
 
TAU TAU
 
TAU
střelba z plynovek TAU-200
 
TAU TAU
Milach - 40 - nejlepší mezi dospělýmiKája ml. - 28 - nejlepší mezi dětmi
 
části vzduchovky části vzduchovky
části vzduchovky
 
zaháněná
zaháněná
 
vracečka vracečka
vracečka
 

   — 26. května byla třetí pravidelná schůzka v roce 2021. Počasí nám stále přeje, většinu času svítilo slunce, a dokud nezapadlo, pěkně nás zahřívalo.
     Dnes nás bylo osm. Zastříleli jsme si čtvrté kolo střelecké ligy, střelbu z pistole. Paťa si doplnila chybějící disciplíny. Ti, kteří nebyli na střelnici, foukali foukačkou šipky do terče.
     V další části jsme přeskakovali točící se lano. Protože společné přeskoky narážely na nezkušenost některých skokanů, postupně jsme si vyzkoušeli, kolik přeskoků zvládneme samostatně. Nejvíce přeskoků předvedla Veverka – 62, aby ji vzápětí překonala, při třetím pokusu, Kája, která přeskočila 76 krát.
     Potom jsme si vyzkoušeli několik pokusů hodu a chycení ringa. Rozdělili jsme se na dvě části a zahráli si ringobal. Po čase jsme prohodili některé členy týmů a dosáhli jsme vyrovnanějšího poměru.
     Před závěrem Milach promluvil o Bobu Dylanovi, a to jenom proto, aby se dostal k tomu, že zítra oslaví výrazné kulaté výročí (kdo ví, ten ví).
     Na závěr jsme si rozdali »nové číslo« oddílového časopisu, poprvé po obnově pravidelných schůzek si vzal někdo kroniku (Kája ml. se přihlásila hned na začátku schůzky), připomněli jsme si, že první víkend v červnu je Memoriál, a rozešli se k domovům.
 
liga 21
 
 
pistole pistole
střelba z pistole
 
točící lano
prak na láhve
 
únava odpočívají
únava po mnoha přeskocích… odpočívají
 
ringobal ringobal
ringobal
 
narozeniny
narozeniny
 

   — 19. května byla druhá pravidelná schůzka v roce 2021. Počasí nám zatím přeje, protože, ač zataženo, bylo teplo a nepršelo.
     Sešli jsme se tentokrát v počtu devíti – přibyla Paťa :–). Zastříleli jsme si další kolo střelecké ligy, střelbu ve stoje. Nejmladší si mohli zvolit střelbu s trojnožkou. Starší stříleli ‚z ruky‘.
     Ti, kteří zrovna nestříleli, měli k dispozici praky a každý deset kamínků. Snažili se trefit PET lahve. V dalším čase čekal na všechny ještě úkol s lacrossovou pálkou. Házeli jsme na papírový obdélník s otvory. Trefa do obdélníku za bod, otvory přinesly body podle velikosti – od třech do sedmi bodů.
     V poslední části jsme si zahráli krátký zápas v lacrosse. Skončilo to nerozhodně a tak jsme nakonec zkoušeli i penalty.
     Jako závěrečné klání jsme poslední čtvrthodinu věnovali zapichováním hřebíku co nejdále. Jistou komplikací však byla nutnost vrátit se zpět dříve, než uplynul vyhlášený čas.
     Na závěr jsme si rozdali pozvánky na sobotní »turnaj v Osadnících«»Memoriál Lubomíra Blažka«, naši druhou soutěž pro veřejnost, ve které se střílí ve stoje z plynovek TAU.
 
liga 21
 
 
stoj stoj prak
stoj s podporouz rukyprak
 
prak
prak na láhve
 
hází zkoušejí
předvedení jak házet… zkoušejí
 
Kája co trefit
kde je pátý?                      do čeho se hází
 
zápas zápas
zápas
 

   — 12. května byla po pěti měsících další pravidelná schůzka, sice jenom venku, ale byla… Sešlo se nás osm, což je o třetinu méně, než by odpovídalo konci loňského roku, ale sešli jsme se.
     Počasí nám ještě vyšlo, protože sice se proháněly mraky, nakonec i trochu bouřilo, ale v čase schůzky spadlo jen pár kapek.
     Nejdříve jsme se pozdravili, trochu si popovídali a začali jsme pokřikem. Protože už během posledního „NA KRÁTKO“ jsme zahájili střelbu vleže, ti, kteří se neúčastnili, měli dnes obě disciplíny - druhá byla vkleče.
     Jak praví pravdivé pořekadlo, kdo se jednou naučil mířit, umí to navždy, výsledky nebyly špatné. Ti, kteří nestříleli, foukali z foukačky na papírové trubky srážecími náboji.
     Potom jsme se pustili do přeskakování laťky. Každý podle svých schopností. Nejlepší s ohledem na výšku byli Kája a Patrik, a nejvyšší skok předvedla Veverka.
     Jako předposlední jsme se pokoušeli házet vejcem (syrovým) na co největší vzdálenost. Jelikož je to klání dvojic, máte-li partnera nešiku, poněkud vás to limituje. Musíte totiž umět nejen chytat, ale i házet. Suverénně nejlepší byly Kája a Veverka, dokázali si házet do vzdálenosti 16 m 50 cm.
     Na závěr jsme si zahráli ještě na chvíli vracečku s obřím tenisákem. Potom jsme ještě předávali ocenění za minulé měsíce, šušně a vyhlásili jsme nejlepší v dubnu – ještě jednou gratulujeme Tete.
     No a před rozchodem jsme si rozdali »nový Siháček«, ve kterém byl vložený i plán akcí na zbytek prvního pololetí.
 
liga 21
 
 
vleže
střelba vleže - fotka pouze tato, v návalu událostí to nikdo nestisknul
 
cíle střelba
do čeho jsme trefovalifoukačka, jak ji znáte
 
85 80 100
Tete přeskočila nakonec 85 cm   Patrik přeskočil 80 cm      Veverka přeskočila 95 cm
 
hází zatím sledují
předvedení jak házet… zatím sledují
 
hod granátem
házení granátem
 
vracečka vracečka
vracečka
 
odpad
čokoláda do pusy obal na zem?!?
 

   — 5. května bylo zataženo, meteorologové slibovali množství deště, ale předpověď se tak úplně nevyplnila. Kolem poledne sice pršelo, ale v čase schůzky už nepadla ani kapka.
     Nejprve jsem, jistota je jistota, postavil přístřešek, připravil střelecké pozice a vytáhl vše potřebné pro střelbu.
     Po šestnácté hodině se objevil Sebastián (ano byl jediný, který se přihlásil) a pustili jsme se do střelby, poloha vleže.
     Překvapilo mě, jak dobře mi to šlo (prvních pět ran – 46), ale Seba má s ohledem na výšku a krkolomné míření potíž trefovat do černého pole v terči (to se ale poddá – na závěr dosáhl 18 bodů). Vystříleli jsme asi 150 diabolek. Mé oblíbené „kolení špalíků“ jsme na závěr jen vyzkoušeli, protože abyste byli úspěšní musíte střílet pravidelně do černého pole terče.
     Potom jsme uklidili pomůcky, a Seba odešel domů. Já ještě připravil pomůcky pro nové zadání »NA KRÁTKO« zkusil si rychlé splnění první části (hm 7, nic moc…) a taky se vydal k domovu…
     Vyhodnocením úkolu z minulého týdne bylo ukončeno bodování za duben – první letošní vítězství si připsala Tete – gratuluji.
 
Milach Sebastian
Milach – 46Sebastian – 18
 
série
devatenáct v terči, ještě šest bylo nad – všechno nahoru…
 
Herber a poklad
Herbert na pokladu skončil na střelnici
 

   — 28. dubna bylo slunečno a teplo. Krásné počasí bylo po celou dobu přípravy.
     Nejprve jsem si vyzkoušel zlepšit se v minulých úkolech. V Setonově běhu se mi to nepovedlo, i když 1:26,47 nebyl tak špatný čas. V deseti hodech Mölkky se mi však, díky poslednímu šťastnému hodu, kdy jsem skolik 12, podařilo dosáhnout 65.
     Potom jsem připravil pomůcky pro skokanské úkoly, a sám si je taky vyzkoušel. Odeslaný výsledek by tak v mém případě vypadal následovně
       176cm,     143/306/471,            15,     —
       výška  skok 1   2   3   švihadlo souvisle 1min
     Jak vidno, minutu se švihadlem jsem si nechal na příště, protože jsem už nebyl schopen skočit více souvislých přeskoků.
     Nakonec jsem na parapet přidal »nový Siháček«, a pomůcky pro plnění zadání.
 
třetí skok zadní roh
třetí skokjarní louka :-)
 
parapet
parapet
 

   — 21. dubna bylo pravé aprílové počasí. Do klubovny jsem přišel, když svítilo slunce. Když jsem zkoušel házet Mölkky pršelo, a to vydatně. Když jsem odcházel svítilo slunce. :–)
     Opět se ukázalo, že čas přípravy se nedá úplně odhadnout. Začal jsem pokusem o zlepšení času v Setonově běhu, hm, 1:28.54 takže zlepšení nepřišlo.
     Odstrojil jsem stromeček a uložil ozdoby i stromek na příští Vánoce. Pak jsem zkoušel deset hodů na Mölkky - 57, 61, 43, 44, 49. A výsledek? Na počátku je lepší „kosit“ plochými hody a když se podaří oddělit hodnotnější kuželku shazovat jen ji (ale to se taky musí podařit trefit ji)
     Sadu, se kterou jsem házel, jsem musel nakonec omýt, protože, jak tak byly celý den přeháňky, je zahrada docela mokrá, a taky po prošlápnutí blátivá…
 
sochy
teď se zrovna suší…
 
házecí obdélník první hod
házecí obdélníkprvní hod…
 
odstrojení
jak to šlo
 

   — 14. dubna – ano, ano, zima se letos nechce vzdát. Je pravda, že jsem už v klubovně netopil, ale při přípravě pomůcek na toto „NA KRÁTKO“, jsem si při štípání polínek dřeva vzal rukavice.
     Říkal jsem si, že to bude jen chvilka, ale než jsem s přípravou skončil, už bylo půl sedmé. Chladné a sněhovo-deštivé počasí posledních dnů připomíná, že na počasí jsme pořád malí páni.
     Na zahradě za klubovnou vznikla trasa pro Seatonův běh, na parapetu přibyly složky s »novým Siháčkem« a pod lavicí jsou stále i odměny pro případné navrátilce…
     Zhodnocením zadání se sirkami započalo dubnové bodování…
 
špalíky
kolíky připraveny
 
krabice   trasa
krabici na startna trasu kaštany a probíhat…
 
Agáta
Agáta si pochutnává na medvědím česneku
 

   — 7. dubna pokračuje vzpomínka na zimu. Dopoledne se objeví i sníh, je zataženo, a odpoledne se ukáže slunce, ale teploty pod deset stupňů.
     U klubovny se objevila Kája ml. a odnesla si Siháčky a ocenění za dlouhodobou hru.
     Já si pak hrál se sirkami, aby se ukázalo, že některé modely ohňů se bez plastelíny neobejdou…
     Pod lavicí jsou v plechové krabici pomůcky a v plastové stále i odměny pro případné navrátilce…
     Vyhodnocením úkolu z minulého týdne bylo ukončeno bodování za březen – další vítězství si připsal Matěj – gratuluji
 
sirky model
v hlavní roli sirkybez plastelíny to nepůjde
 

   — 31. března bylo už pravé jarní počasí, slunce teplo.
     Opět jsem prochu oživil rytíře a udělal závěrečnou fotografii :–).
     Připravil jsem pomůcky pro velikonoční úkol, trochu uklidil a plážoval…
     Na parapetu přibylo další číslo »nové číslo« oddílového časopisu a pod lavicí pomůcky a stále i odměny pro případné navrátilce…
 
zátiší
rytíř i trol už jen odpočívají…
 
babočka nástěnka sedmikráska
babočkanástěnka se všemi zprávamisedmikráska
 

   — 24. března se poněkud oteplilo, ale to jen proto, že svítilo slunce, tím pádem bylo příjemně.
     Rytíř měl sice spuštěný meč, ale zatím drží vzpřímenou linii :–).
     Příprava na poslední úkol se poněkud zkomplikovala, jelikož jsem věřil obchodníků, že to co slibují splní. Bohužel se nestalo a tak jsem musel připravit náhradní provedení.
   (doplnění ze čtvrtka: druhý obchodník splnil co slibovat a tak jsem mohl sady
    pro poslední úkol od Berta vyměnit za původně plánované)

     Kromě sáčků na mříži, kde jsou připraveny ocenění a pomůcky pro věrnou trojku, jsem na parapet k Siháčkům přidal i odměny a pomůcky pro případné navrátilce…
 
rytíř připraveno
 
 
a na mříži se objevila jedenadvacátá zpráva:
jedenadvacátá kartička
 

   — 17. března můj pohled po příchodu spočinul na rytíři. Vypadal, jako by tančil breakdance ;-)
     Přenesl jsem ho do klubovny a pokusil se do dát trochu dohromady, uvidíme, jak bude vypadat za pár dní.
     Úkol č. XX, pokud budete úspěšní, dostane Bertova tátu zpátky domů. No uvidíme, jak vám to půjde.
     Vyšlo, a na parapetu je připravené, »nové číslo« oddílového časopisu.
 
rytíř
 
ohniště
po opékání
 
nástěnka
plní se zprávami…
 
 
a na mříži se objevila dvacátá zpráva:
dvacátá kartička
 

   — 10. března jsem musel připravit úkol hned ráno, (inu rodinné povinnosti…). Základ jsem měl připravený už od víkendu, takže jsem jen připravil nářadí a upravil kulisy.
     Úkol č. XIX je předposledním úkolem v dlouhodobé hře. Tentokrát bude splnění stát trochu úsilí, zvláště, když slibují déšť. Bez spolupráce rodičů, to tentokrát nepůjde.
 
trol rytíř nářadí
 
ohniště
… tady by to šlo
 
 
a na mříži se objevila devatenáctá zpráva:
devatenáctá kartička
 

   — 3. března je patrné, že jaro se blíží, teplo a slunečno…
     Příprava k úkolu č. XVIII spočívala v dokončení kulis a instalaci. Vypadá to moc pěkně :–).
     Kdo chce být úspěšný bude muset rozhýbat mozkové závity…
     Vyšlo, a na parapetu je připravené, »nové číslo« oddílového časopisu.
 
     Uzavřelo se únorové bodování. Zvítězil a novou oddílovou cenu získává Matýsek – gratuluji.
 
rytíř trol Agata
 
oddílová cena
oddílová cena za únor
 
 
a na mříži se objevila osmnáctá zpráva:
osmnáctá kartička
 

   — 24. února pokračovalo oteplení. Sníh zůstává jen na kousku zahrady a kolem Agáty už téměř není…
     Příprava úkolu č. XVII byla zábavná, zvláště úprava kulis a práce s jehlou a nití :–D.
     Úkol bude tentokrát od účastníků chtít šikovnost rukou a zamyšlení…
 
sníh je pryč
sníh je pryč
 
v hradu
v hradu
 
co dokáže led
co dokáže led podruhé — vlevo bez zmrznutí, vpravo zamrzla a rozmrzla (obě neotevřené)
 
 
a na mříži se objevila sedmnáctá zpráva:
sedmnáctá kartička
 

   — 17. února začalo oteplení. Ráno nečekaně vystřídalo sněžení dosud padající déšť… V čase schůzky už svítilo slunce, sníh byl akorát tak na koulovačku…
     Nečekal jsem, že příprava úkolu č. XVI bude trvat tak dlouho, přitom to bylo tak jednoduché.
     Tento úkol bude od účastníků vyžadovat lehké protažení mozkových závitů, uvidíme, komu se to povede..
     Vyšlo, a na parapetu je připravené, »nové číslo« oddílového časopisu.
 
sníh zatím je
sníh zatím je
 
 
a na mříži se objevila šestnáctá zpráva:
šestnáctá kartička
 

   — 10. února bylo hodně zasněženo, ta pravá zima. Světlo je odpoledne stále delší dobu.
     Příprava rekvizit pro úkol č. XV proběhla bez komplikací. Na zasněžené zahradě je tak KRÁÁÁÁÁSNĚ!
     Dnešní úkol pro Berta je takovou vsuvkou, kdo by očekával mnohadení mrazivé teploty.
 
to je nadílka…
to je nadílka…
 
trol pod sněhem
trol pod sněhem
 
nástěnka
jak se mění nástěnka…
 
 
a na mříži se objevila patnáctá zpráva:
patnáctá kartička
 

   — 3. února měla být první únorová schůzka opět přišlo oteplení a dny se viditelně prodlužují.
     Příprava rekvizit a pomůcek pro čtrnáctý úkol opět ukázala, že není nad to »vyzkoušet si«. Elektronickou cestou odešlo zadání nového úkolu - „Jak osvobotit vítr“. Uvidíme, kolika z vás se povede rozezvučet připravené pomůcky a kolika se povede vytvořit vlastní kousek.
     Měsic Regaty skončil a s ohledem na náročnost úkolu pro Berta (můžete vyrábět i doma) přibyl jen fotografický úkol.
     Vyšlo, a na parapetu je připravené, »nové číslo« oddílového časopisu.
 
     Uzavřelo se lednové bodování. Zvítězil a novou oddílovou cenu získává Sebastian – gratulujeme. V dlouhodobém bodování přeskočila Tete Knoflíka, a dostala se na třetí místo…
 
pomalu taje… rodí se…
                 pomalu taje…                                                           Rozezvučíte?
 
oddílová cena
oddílová cena za leden
 
 
a na mříži se objevila čtrnáctá zpráva:
čtrnáctá kartička
 

   — 27. ledna po oteplení opět přišly mrazy… a měla to být poslední lednová schůzka.
     Příprava rekvizit pro třináctý úkol nebyla tak náročná, takže tentokrát vše proběhlo hladce. Na e-mailové adresy bylo odesláno zadání nového úkolu. Jsem zvědav jak vás provedení překvapí (a potrápí :–) ).
     Uzlovací úkol můžete plnit i v teple domova, takže se nezdráhejte. Stejně tak i úlohu ze Siháčku a fotografický úkol…
 
město experimentu už bude jen tát… nóóó…
město experimentu už bude jen tát…                                          nóóó…
 
 
a na mříži se objevila třináctá zpráva:
třináctá kartička
 

   — 20. ledna skončily mrazivé dny a začalo teplé období, takže taje…
     Milach schoval židličky a připravil podmínky pro další úkol. Na e-mailové adresy pak poslal zadání. To obsahuje, kromě úkolu od Agáty, i úkol se sněhem, uvidíme jak dlouho za klubovnou vydrží.
     Uzlovací úkol můžete plnit i v teple domova, takže se nezdráhejte. Stejně tak i úlohu ze Siháčku. Vyšlo totiž »nové číslo«.
 
druhá stéla…
u židle něco přibylo…
 
 
a na mříži se objevila dvanáctá zpráva:
dvanáctá kartička
 

   — 13. ledna byla i Ostrava pod sněhem…
     Milach sestřelil zbývající hnízda, a to co v nich bylo nechal na místě, všem se bude ve hře ještě hodit.
     Příprava na jedenáctý úkol trvala déle, než bylo plánováno, ale povedlo se, takže s chutí do toho! Jsem zvědav, co povíte, až výsledek uvidíte.
     Uzlovací úkol můžete plnit i v teple domova, takže se nezdráhejte.
 
židle pod sněhem…
židle stále připravena
 
 
a na mříži se objevila jednáctá zpráva:
jedenáctá kartička
 

   — 6. ledna měla být první schůzka v roce 2021, s ohledem na vyhlášená pravidla neproběhla…
     Nemohli jsme tak předat ocenění za vítězství v prosincovém bodování – gratulujeme Sebastianovi ke druhé výhře v řadě.
   Nemohli jsme předat ani ocenění za výsledky pololetního hodnocení za druhou polovinu roku 2020.
ocenění za bodování:                                  
             1. místo Tete — 119 bodů — zlatá stálice
            2. místo Matýsek — 112 bodů — stříbrná stálice
                3. místo Seba — 106 bodů — skokan oddílu
4. místo Veverka — 91 bodů — stálice    
  5. místo Kája — 68 bodů — stálice
 
skokanem oddílu se stal Seba, neboť i když v minulém pololetí do oddílu nechodil, skončil na 3 místě v bodování
bronzová stálice tak vyhlášena nebyla
 
Vyšlo nové číslo »nové číslo« oddílového časopisu.
 
     Pro ty, kteří nechtějí „ztratit stopu“. Je na zahradě připravena další zpráva od Berta (to je ten malý drak, jiště si i po vánočně novoroční pauze vzpomínáte). Takže s chutí do toho…
 
hnízda
 
 
a na mříži se objevila desátá zpráva:
desátá kartička
 

   — 16. prosince proběhla vánoční schůzka. Vzhledem k omezením, naše poslední letošní setkání.
     Všechny, kteří dorazili, přivítala slavnostně vyzdobená klubovna. Uložili jsme dárečky pod stromeček a cukroví na připravené talíře.
     Nejprve jsme si povídali o vánočních zvycích a ně­kte­ré si i vyzkoušeli. Protože vánoční punč byl připravený, slavnostně jsme si připili a zvěčnili se na fotografii. Potom si každý vytáhl z vějířku kartiček osudu, objevil se ÚSMĚV, ŠTESTÍ, PŘE­KVA­PE­NÍ, ale i BRATŘÍČEK a SVATBA… No uvidíme, co z toho se příští rok splní.
     Potom jsme se usadili před plátnem a promítli si (u nás už tradiční) pohádku. Letos to byl Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Po pohádce každý napsal své vánoční přání a připevnil ho na stromeček. V novém roce se na ně podíváme a zjistíme, která se splnila…
     Pak už přišla chvíle na přípravu lodiček. Do skořápky jsme připevnili svíčku a vložili lístek se svým jménem a pustili na vodu. Snad poprvé se stalo, že nakonec zůstala jen jedna svítící svíčka…
     Vrátili jsme se ke stolům a začalo losování dárečků. Jak už to tak bývá, někdo byl spokojenější a někdo méně. Jako zvláštní dárek dostali všichni přítomní a oddílovou lžičku se svým jménem.
     Před závěrem jsme si zazpívali několik vánočních koled (máme co zlepšovat), rozdali si »poslední letošní číslo« oddílového časopisu, rozloučili se a s přání všeho nejlepšího se vydali ke svým domovům…
 
 
stromeček dobroty
 
přípitek
slavnostní přípitek
 
lžíce
nová varianta oddílové lžíce
 
světýlka lodičky
světýlka a lodičky
 

   — 9. prosince proběhla po delší době omezení pravidelná schůzka. Na začátku se všichni (kromě Seby, ten už ho našel) vydali hledat, v listí vedle kaštanu, ježka.
     V klubovně jsme si pak připomněli co všechno Bert, hlavní postava naši dlouhodobé hry, zažil a co musel zvládnout. Potom jsme se pustili do opakování uzlů, v lednu je totiž čas tradiční Uzlařské Regaty.
     Potom jsme vázali o bonbóny, kdo byl nejrychlejší a zadaný uzel uvázal nejrychleji, ten bonbón získal. Na závěr si ti zdatnější vyzkoušeli Regatovou »6«.
     Pak už nadešla chvíle pro zdobení stromečku, docela se povedl. Potom jsme ještě podle zprávy od Berta prošmejdili kuchyni a našli jsme „skřetí vousy“, a na závěrečném nástupu jsme předali ocenění za vítězství v měsíčním bodování za říjen – gratulujeme Matějovi, a za listopad – gratulujeme Seastianovi. Všichni přítomní pak dostali šušně za oba měsíce.
 
 
stromeček
stromeček
 
domů
jdeme domů
 
nezapomněli jste?
nezapomněli jste?
 
 
na schůzce jsme si přečetli devátou zprávu:
devátá kartička
 

   — 2. prosince se na nástěnce objevily sedmé výsledky podle odhalené zprávy ze stromů.
 
sedmé výsledky
 
 
a na mříži se objevila osmá zpráva:
osmá kartička
 

   — 25. listopadu se na nástěnce objevily šesté výsledky s obrázky svazků špalíků.
 
šesté výsledky
 
 
a na mříži se objevila sedmá zpráva:
sedmá kartička
 

   — 18. listopadu na nástěnce se objevily páté výsledky podle svazků špalíků před klubovnou.
 
páté výsledky
 
a na mříži se objevila šestá zpráva:
šestá kartička
 

   — 11. listopadu se na nástěnce objevily čtvrté výsledky „rozhovorů“ s židlí.
čtvrté výsledky
 
a na mříži se objevila pátá zpráva:
pátá kartička
 

   — 4. listopadu na nástěnce se objevily třetí výsledky podle výtvorů na lavici před klubovnou.
třetí výsledky
 
a na mříži se objevila čtvrtá zpráva:
čtvrtá kartička
 
   Tento den bylo také uzavřeno bodování za měsíc říjen. Ne všichni využili možnosti získání bodů, kdy jsme museli z důvodů omezení pravidelné schůzky pozastavit.
Vítězem měsíčního bodování se stal poprvé Matýsek – gratulujeme! :–D

   — 28. října se na nástěnce objevily druhé výsledky.
 
druhé výsledky
 
a na mříži se objevila třetí zpráva:
třetí kartička

   — 21. října se na nástěnce objevily první výsledky.
 
první výsledky
 
a na mříži se objevila druhá zpráva:
druhá kartička

   — 14. října se objevila první zpráva.
první kartička

   — 7. října bylo opět zataženo, teplo a bez deště. Začali jsme venku, ale protože jsme zahajovali naši novou dlouhodobou hru, druhou část schůzky jsme strávili v klubovně.
   Posledním druhem střelby, kterému se věnujeme, je střelby z luku. Před střelnicí jsme tedy postavili stojany, na nich byly terčovnice s japonskými terči a pustili se do toho.
   Střelba z luku vyžaduje trochu cviku a tak nebyly výsledky valné, ale většině se podařilo, aby několik šípů skončilo v terči.
   V klubovně se už na nástěnce vyjímal nový nápis – Dračí historie – to bude naše nová dlouhodobá hra. Řekli jsme si pár slov na úvod a pak se pustili do skládání draka. Čtverec 21x21 cm a podle návodu jsme se snažili.
   Poskládat draka není přece jenom úplně snadné, na nejlepší kousky se můžete podívat na fotkách. Potom jsme si ještě všichni, pro hru, udělali fotku s dračí maskou.
   Nakonec jsme vyhlásili vítěze bodování v září – gratulujeme Káji – a potom jsme si rozdali šušně za září, »nové číslo« oddílového časopisu, a »pozvánku na letošních 72 hodin«.
 
z luku
střelba z luku
 
na draci
 
   draci draci
skládáme draky
 

   — 3. října proběhl 18. ročník naší střelecké soutěže ve střelbě ze vzduchových  zbraní – »Starobělská Pažba«.
   — 30. září bylo pod mrakem, ale docela teplo a bez deště, celou schůzku jsme i tentokrát strávili venku.
   Posledním druhem střelby, který jsme ještě nezkoušeli je ‚z pistole‘. Plynovky LOV21 jsou lehké a tak i menší nemají problém udržet je ve správné pozici. To, že jsou lehké, však způsobuje, že je o to těžší s nimi při výstřelu nepohnout.
   Ti, kteří nestříleli, tentokrát házeli granátem na cíl – kruh z kovového prutu. Házelo se ze dvou vzdáleností a cílem bylo, aby granát po odhození dopadl do kruhu. Ano chce o trochu cviku.
   Potom si trojice starších vybrala postupně členy svých týmů. Ty štafetově běhaly k tácu s crossboulovými míčky, které jsme zvedali a hledali ta správná čísla. Vítězil tým, kterému se jako prvnímu podařilo seřadit správné pořadí čísel.
   Pak jsme si z lan vyznačili hranice herního území a zopakovali si vybíjenou s hendikepem. Velcí byli vždy ve dvojici s malým, a když se stalo, že byl malý vybitý, museli pokračovat ve hře s jednou rukou za zády. Kolem šesté dorazili první z rodičů na setkání s vedoucími, Milach s Okem je pozvali do klubovny a ostatní venku ještě hráli »Vrať se včas«.
   Nakonec jsme si připomněli sobotní Pažbu, většina zaplatila členské a odevzdali návratku na říjnové akce…
 
z pistole hod granátem
střelba z pistole                                                                   hod granátem
 
běh pro čísla
 
   běh pro čísla běh pro čísla
běh pro čísla
 
vybíjená vybíjená
vybíjená s hendikepem
 

   — 23. září svítilo slunce a mraků bylo pomálu. Opět jsme celou schůzku strávili venku.
   Dnešní způsob střelby byl ve stoje. Nejmladší měli možnost pro podporu vzduchovky použít trojnožky. Ti, kteří nebyli na střelnici, tentokrát stříleli z praku na zavěšené PETky.
   Poté, co jsme odstříleli, jsme běhali na čas krátký okruh po zahradě – kolem ohniště, podél plotu, kolem maskáčové buňky, na střelnici hod hadrákem na cíl a zpět na start.
   V další části jsme vzali do rukou lacrossky, a tak se nováčci seznámili a starší si zopakovali házení a chytání tenisáku do holí se síťkou. Po nácviku jsme sehráli krátký zápas (rozděleni na starší a mladší).
   Před závěrem jsme ochutnali „koláčové jednohubky“ švestkové a borůvkové. Při tom jsme si rozdali »nové číslo« oddílového časopisu, a »pozvánku na říjnové akce s návratkou«.
 
ve stoje ve stoje
střelba ve stoje
 
prak prak   
střelba z praku
 
   závod závod
 
závod závod
běžecký závod
 
lacrosse lacrosse   
lacrosse
 
osvěžení
heslo bylo FARMÁŘ
 

   — 16. září svítilo slunce a pokračovaly teplé dny, takže schůzku jsme mohli strávit opět venku.
   Dnešní nácvik střelby jsme věnovali střelbě z kleku. Nováčci si musí najít způsob, jak se poskládat, aby dokázali přiměřeně zamířit.
   Ti, kteří nebyli u vzduchovek, se věnovali střelbě z foukačky, tentokrát do terče na body. Kdo už měl odstříleno, se snažil poskládat tajenku seřazenou podle částí vzduchovky. Výsledkem bylo »je balistická« což je popis křivky, kterou opisuje náboj (v našem případě diabolek) po výstřelu.
   Uklidili jsme vzduchovky a Milach rozházel desky pro přechod bažiny a s Ríšou natáhli lana na okrajích. Potom vždy trojice měla roli větříků, které měly za úkol zhatit přechod bažiny. V roli větříků se vystřídali postupně všichni. Na závěr jsme si rozdali pozvánku na »Starobělskou pažbu« a vydali se k domovům.
   Na krabičku se švestkový koláčem narazil Milach (hlava děravá) pozdě, takže ho ochutnali pouze někteří – byl výborný :–).
 
foukačka z kleku
střelba z foukačky                                                                   střelba z kleku
 
bažina
bažina je připravena
 
bažina bažina
 
bažina bažina
snažíme se přeběhnout
 

   — 9. září byl slunečný den, bylo teplo, a my se po dvou měsících prázdnin znovu sešli na pravidelné schůzce.
   Protože první říjnový víkend proběhne »Starobělská pažba«, věnujeme zářijové schůzky střelbě ze všech pozic, dnes jsme začali střelbou vleže.
   Čtveřice zalehla ke střelbě a zbytek foukal tupými střelami na papírové válečky. I ti nejmenší už ten správný „fuk“ zvládají, jen to míření je třeba natrénovat.
   Po úklidu jsme se pustili do varianty vybíjené. Starší dostali hendikep. Byli společně v páru s mladšími a pokud byl „mladší partner“ vybitý, museli používat jen jednu ruku… Nakonec jsme ještě chvíli hráli vracečku.
   Před závěrem jsme sledovali souboj mezi Kájou a Veverkou o vítězství v červnovém bodování – vyhrála Veverka a tak dostala cenu za měsíční vítězství.
   Potom jsme rozdali »Půlčík k číslu 352«, a »nové číslo« oddílového časopisu, obsahující výsledky za bodování z prvního pololetí i zprávu, kterou jsme v červnu uložili do oddílové schránky. Rozdali jsme si i „šušně“ za červnové bodování a pak se vydali k domovům…
 
foukačka
ke střelbě připraveni
 
leh vybíjená
střelba vleže                                                                   vybíjená
 
vracečka
vracečka
 

          BYLY LETNÍ PRÁZDNINY ROKU 2020

   — 24. června, se honily mraky, ale svítilo slunce a bylo teplo (někdo tam nahoře nás má opravdu rád, ať bylo počasí jakékoli, vždy v čase schůzek bylo pěkně).
   Tato schůzka byla poslední před prázdninami. Takže jsme si dnes prostě užívali. Nejdříve jsme v klubovně podepsali letošní zprávu do schránky a potom se připravili na cestu. Schránka, do které už posedmé letos uložíme zprávu o průběhu roku v oddíle je uložena v Palésku, zakopána v zemi, pod kamenem (to aby se dala snadněji nalézt).
   V průběhu cesty Milach vyhlašoval co hledat, ostatní se snažili být první, kteří věc uvidí, nebo přinesou. Takto jsme dorazili o na místo uložení a začali s hledáním, chvíli to trvalo, ale nakonec hřebík udeřil o kámen a my zaslechli to správné „ťuknutí“. Odhalili jsme kámen, přeměřili rozměry pro příští hledání, a otevřeli schránku. Jaké zklamání – do schránky se dostala voda, a zprávy jsou zničeny. (Udělám nové výtisky a zprávy z let 2014 až 2019 doplním. Schránku jsme vysušili, vložili letošní zprávu a uložili zpět na místo. Zkontroloval jsem dotažení uzávěru a doufám, že za rok bude vše v pořádku.
   Pak jsme se vydali na cestu zpět. Zastavili se u blízkého pomníku všem hledačům hry GEOCACHING, vytvořeného autorským týmem série keší o čarodějce Irině…
   V klubovně jsme se pustili do vyhlášení výsledků dlouhodobé hry, a pak si popřáli pěkné prázdniny. Jako chuťovku jsme si rozdali kousky buchty se šlehačkou. Nakonec jsme se pustili do likvidace zbývající šlehačky. Ocenění za víkendovku a pamětní lístek na dlouhodobou hru a taky »Půlčík« pro poslední číslo oddílového časopisu, který je věnován poslední víkendovce, tak dostali jen ti, kteří neutekli na autobus.
 
příprava
ve víru příprav
 
na cestě na cestě
na cestě
 
na místě hledáme
jsme na místě                                                                        hledáme                    
 
to je ona to je ona to je ona
:-) našli jsme
 
poškozené nové uložení
         staré zprávy jsou promočené                                                     nová zpráva je tam                     
 
to jsme my
to jsme my (když si otevřete v novém okně, můžete si zvětšit)
 
u Iriny u Iriny
u Iriny
 
vyhlašujeme
vyhlašujeme
 
rozmočené rozmočené
:-( ajaj, taková škoda…
 

   — 19.-21. června proběhla oddílová výprava
         »Závěrečná výprava Wichkitat«.

   — 17. června, bylo zataženo, ale teplo, od poloviny schůzky svítilo slunce.
   Pro dnešek jsme měli na programu lukostřelbu. Nejprve jsme stříleli do dálky. Ti nejlepší dokáží přestřelit celou zahradu až k sousedům :-). Potom jsme trefovali kruh z lana na zemi a nakonec jsme stříleli do terče.
   V další části jsme se pustili do podbíhání a potom i přeskakování točícího se lana. Opět byly překonány rekordy. Ti do zůstali poslední totiž zkouší, kolik přeskoků za sebou zvládnou. Veverka i Kája měly více než padesát přeskoků.
   V poslední části schůzky jsme si ukázali jak má vypadat sbalený batoh a co v něm má být, když jdete na výpravu a musíte mít všechno na zádech.
   Nakonec jsme vyhlásili nejlepší ve střelecké lize a rozdali si »nové číslo« oddílového časopisu.
 
vyhlášení vyhlášení
              budeme vyhodnocovat                                                         sbalení batohu je důležité
 

   — 10. června, bylo zataženo, vypadalo to na déšť, bylo však bez deště a teploty kolem dvaceti stupňů.
   Dnes jsme měli na programu poslední disciplínu střelecké ligy – střelbu na špalíky. U této disciplíny závisí na volbě střelce, jestli zvolí jistotu střelby z pušky a kleku, nebo bude riskovat pistoli… Většina zvolila jednoduchost pistole, avšak skolených špalíků nebylo mnoho.
   Během střelby jsme se snažili prakem trefovat plastové láhve zavěšené mezi žebříky. Jen někteří trpěliví přišli na ten správný způsob a dokázali PETky trefit, nebo dokonce sestřelit.
   Následovala týmová střelecká disciplína. Jak říká základní poučka o střelbě: „Kdo si vžil podstatu míření, dokáže trefovat špalíky pravidelně.“ V každém týmu se vždy našel nejméně jeden takový střelec. V týmu, který vyhrál řetězovou střelbu byly takové dvě – Paťa a Tete. V druhém týmu to byl Maty, u třetích to byl Maťo, a u čtvrtých Ondřej.
   Na poslední část schůzky jsme se přesunuli do klubovny. Na druhé lednové schůzce jsme se seznámili s hrou Noc v muzeu – slepý hlídač, a dnes jsme si ji zahráli podruhé. Veverku jsme trochu potrápili, a tak si dosyta užila, jak se cítí jiní v činnosti, která jim moc nejde. Kája, jako druhý hlídač si vedla o poznání lépe, ovšem také za cenu bolestivých nárazů do stolů, za svůj výkon si zaslouží velkou pochvalu.
   Nakonec jsme uklidili, sbalili si věci a vyrazili k domovům.
liga 20
 
 
terče
Paťa (na svou výšku) stříli ve stoje nečekaně dobře              Kája ml. (s podporou) nastřílela z plynovky velmi dobře
 
noc v muzeu
 
noc v muzeu noc v muzeu
 
noc v muzeu
noc v muzeu
 

   — 3. června, bylo slunečno s občasnými mraky, teplo.
   Dnes jsme se nejprve podruhé posunuli po plánu dlouhodobé hry a potom se pustili do další disciplíny Střelecké ligy, dnes nás čekala střelba ve stoje. Pro menší je to náročné, ale výsledky byly docela dobré.
   Ten kdo nestřílel obcházel severní, východní a západní plot a opisovat si slova ze sloupků plotu. Na závěr je pak seřadil podle návodu a vyšla mu básnička o dřevorubci.
   V další části jsme se rozdělili na dva týmy, ty pak proti sobě zápolili. Nejprve to bylo shazování plechovek na stranu soupeře a potom běžecká s vybitím. U druhé hráči (jak už to bývá) neposlouchali, a tak nehráli správně takticky a tak bylo vybitých opravdu málo.
   Nakonec jsme se přesunuli do klubovny, rozdali si šušně za květen, »nové číslo« oddílového časopisu, a pověděli si o tom, že »Závěrečná« bude letos na Raduni.
   Nakonec jsme předali cenu květnové vítězce měsíčního bodování – gratulujeme Káji.
liga 20
 
 
plot
zpráva kolem plotu
 
trefa
 
trefa
 
trefa
shoď k soupeřům
 
zapomněnka
nezapomněli jste?
 

   — 30. května proběhl »Memoriál Lubomíra Blažka«
         »výsledky«.

   — 27. května, bylo slunečno, i když mraky křižovaly oblohu, bylo příjemně.
   Dnes se objevili i někteří, již delší dobu zahálející členové, také vedoucí doplnil Libor. Začali jsme (po dlouhé době) pohybem po plánu dlouhodobé hry. Pro zrychlený závěr se budeme pohybovat delšími přesuny.
   Protože v sobotu proběhne Memoriál (střelecká soutěž pro veřejnost) zařadili jsme jako další disciplínu Střelecké ligy střelbu z plynovek TAU-200. Výsledky byly docela dobré. Ti, kterým chyběly některé disciplíny, si zastříleli dosyta.
   Kdo ten, kdo nestřílel, neplážoval či netlachal, pokoušel se v přeskoku lehké laťky dosáhnout co nejvyšší výšky.
   Ke konci jsme si zahráli na několik směn honičku z rodiny taktických, na vlky a ovce. Na závěr jsme pojedli něco dobrot, které Milach donesl protože „Michael má narozeniny, i když dnes jistě není jediný…“
   Nakonec jsme si připomněli sobotní soutěž a rozešli se k domovům.
liga 20
 
 
přeskok přeskok přeskok
 
ringoball
přeskok
 
nejvyšší nejvyšší
 
nejvyšší nejvyšší
nejvyšší
 
vlci a ovce vlci a ovce
vlci a ovce
 
oslava oslava
oslava
 

   — 20. května, po deseti týdnech! byla opět běžná schůzka. Bylo slunečno, ale taky se honily mraky, takže docela větrno.
   Jako zahájení jsme se pustili do další disciplíny, třetí, »Střelecké ligy« – tentokrát nás čekala střelba z kleku.
   Ten kdo nestřílel bojoval ve dvou disciplínách, jejichž hlavní pomůckou byly crossboulové míčky. U obou bylo potřeba „usadit“ míčky na určená místa. Úspěšnost vrhače mu přinesla odpovídající bodové ohodnocení.
   Následovaly dvě disciplíny, při první jsme se rozdělili na dvojice. Házeli jsme si a chytali létající talíř. Potom jsme rozděleni na dva týmy sehráli na dva poločasy ringoball. I když to zpočátku vypadalo jednoznačně, nakonec byl výsledek o jediný gól.
   Na závěr jsme se přesunuli do klubovny, tam si rozdali »nové číslo« oddílového časopisu.
   Pověděli si o »střelecké soutěži«, která proběhne poslední soboru v květnu. A před rozchodem jsme ještě zhodnotili naši účast v Hořcové výzvě, kde jsme obsadili 23. místo ze 76 zúčastněných oddílů.
liga 20
 
 
leh a klek crossboule míčky
střelba v leže a v kleku                                                           crossboule míčky
 
ringoball ringoball
 
ringoball
ringoball
 
oko v oko nezapomněli jste?
            oko v oko                                                                  nezapomněli jste?
 

   — 13. května bylo pod mrakem, i v čase (ne)schůzky trochu sprchlo.
   Na začátku jsme si vyměnili zkušenosti z plnění úkolů Hořcové výzvy. Pak jsme se pustili do druhé disciplíny »Střelecké ligy« – na programu byla střelba z lehu.
   Ti, kteří zrovna nestříleli trefovali terč i z foukačky (vydatně dezinfikované). Po střelbách někteří zápolili s úkoly Hořcové výzvy, „volní“ házeli se šátkem s uzlem.
   Poslední část venku jsme hráli »vracečku« s měkkým giga tenisákem. Ne že by z nebe nepadalo, ale ještě to nebylo nijak vydatné.
   V poslední části jsme se přesunuli do klubovny a pustili se do barmanské soutěže. Koktejly ovocné, koktejly mléčné, sladké i nahořklé, napěněné i s plovoucími kousky.
   Na závěr jsme si vyslechli, že příští týden snad už bude schůzka jako pravidelná – HURÁ!
liga 20
 
 
Setonův běh Setonův běh
Setonův běh – Ríša byl úspěšný
 
přihrávky
přihrávky
 
šátek
přihrávky šátkem
 
vracečka u baru
vracečka                                                                              u baru
 
u baru u baru nezapomněli jste
                        u baru                                                                              nezapomněli jste?
 

   — 6. května bylo pod mrakem, občas i trochu sprchlo. Na zahradě klubovny i v klubovně proběhla (ne úplně obvyklá) schůzka.
   Nejdříve jsme se pozdravili, pověděli si, jak je důležité mít svá tajemství, a pustili se do věcí, které jsme pro dnešek připravili.
   Zprvu jsme stříleli z pistole a hledali heslo ve skrývačce spočívající v hledání písmen v částech vzduchovky. Výsledkem bylo – VEJCE. A kolem vejce se to vše točilo.
   Ve dvojicích jsme si házeli vajíčkem (na tvrdo uvařeným) tak, aby nespadlo na zem. Potom jsme se pokusili splnit úkol z hořcové výzvy, ale bohužel jsme nebyli úspěšní, protože vajíčka byla přece jenom o něco větší než bylo potřeba a tak už víme, že je třeba najít láhev s o něco větším hrdlem.
   V poslední části jsme si na chvíli trénovali Lasrosse, a poslední desetiminutovku jsme sehráli jako zápas.
   Na závěr jsme si rozdali všechna čísla Siháčku z období NA DÁLKU —
»č. 346«, »č. 347«, »č. 348« a také »nové číslo« oddílového časopisu.
Předali jsme také oddílové ceny vítězkám za březen a za duben.
 
 
příprava vejce do láhve
                                        příprava                                                                         vejce do láhve                    
 
lacrosse lacrosse
lacrosse
 
tak zase domů
tak zase domů
 

   — schůzky od poloviny března do konce dubna nahradily stránky
»NA DÁLKU«.
   Každý týden byly vyhlašovány úkoly a pak vyhodnoceno jejich řešení…
   … někdo se zapojil „na plný úvazek“, jiní jen tak „na půl“, a někteří stáli stranou. Podle zapojení pak vznikalo oddílové bodování.
   Vítězkou v březnu se stala Kája, v dubnu pak zvítězila Tete – gratulujeme ;-).
 

Copyright © 2003 Michael
poslední změna: 22.9.2021
TOPlist