Domů
Co se stane
 
Co se stalo
  Bodování
  Dlouhodobá hra
 
Fotogalerie
 
Pravidelné akce
  znaka                                                                                               | zpět |
Královská Akademie věd                

se sídlem v Londýně, Royal Street 71/5421,                    
Londýn, Velká Británie                    
 
     Podle našeho chilského dopisovatele Ramieze Matto, ztroskotala na jednom, blíže neurčeném ostrově v zálivu Puerto Natales, výzkumná loď vypravená Institutem věd z Barcelony.
     
     Přesné zprávy o trase výpravy jsou kusé. Jisté je, že obepluli téměř celou zeměkouli. Mířili, ze Španělska, zprvu na západ, k ústí Amazonky, poté vypluli východním směrem. Minuli mys Dobré naděje, určitě přistáli na Cejlonu. Na Šalamounových ostrovech opravovali poškozenou loď.
     
     Při pokusu o obeplutí Jižní Ameriky ztroskotali. Jako zázrakem byli všichni zachráněni a všichni se vrátili domů, všichni až na jednoho. Když už měli se svými zachránci odplouvat, jeden z mladých studentů najednou vyskočil a začal utíkat do vnitrozemí. Svědkové události později vypovídali, že křičel něco jako „mám to…“. Od té doby ho nikdo neviděl.
     
     Podle zápisů z archivu institutu se tento mladík zabýval studiem národa Hula-Hula a na této výpravě měl ověřit své teorie.
     
     Pracovníkům Akademie, se podařilo zjistit, že oním ostrovem, je ostrov Sv. Mikuláše. Podle rybářů lovících v tamních vodách, žije na ostrově, dnes již velmi starý, muž, který vykládá dlouhé historie o pokladech čekajících na objevení. Posluchače však získává již těžko, protože kdo s ním mluvil tvrdí, že je blázen a taky nebezpečný.

S pozdravem a přáním úspěšného hledání

Prof. Dr. John Arcroft     
hrabě z Cantenbury a vévoda z Yorku     
prezident Rady Akademie     
 

Copyright © 2003 Michael & Elwiss
poslední změna: 8.12.2003