Domů
Co se stane
 
Co se stalo
  Bodování
  Dlouhodobá hra
 
Fotogalerie
 
Pravidelné akce
  znaka                                                                                                | zpět |
Královská Akademie věd                

se sídlem v Londýně, Royal Street 71/5421,                    
Londýn, Velká Británie                    
 
     V posledních dnech března letošního roku obdržela akademie zajímavou zprávu od výzkumníků z Českých zemí, kteří se, po zjištění zajímavých informací o dosud nepopsaném hlodavci, vypravili je prověřit. Již před výpravou vyjádřili přesvědčení o možné souvislosti tohoto záhadného tvora s národem Hula-Hula.
 
     Při náročné výpravě sibiřskými lesy a pláněmi se jim podařilo dva exempláře Gomzíka severního (jak hlodavce pojmenoval jeho první objevitel) odchytit. Poté odeslali vzorky Královské akademii, aby její experti prověřili předkládanou teorii. Ta předpokládala, že Gomzík není na Sibiři původním druhem, i když se dokázal dokonale přizpůsobit drsným podmínkám.
 
     Naše laboratoř tuto domněnku potvrdila. Testy DNA ukázaly nápadnou shodu s Bandikuty, hlodavci, kteří se vyskytují od tichomořských ostrovů, až po Austrálii. Je velmi nepravděpodobné, ba téměř nemožné, aby se tento druh dostal na Sibiř vlastními silami.
 
     Skupina badatelů z českých zemí patří mezi nejaktivnější výzkumníky v  pátrání po tajemství Hula-Hulanů. Rada Královské akademie proto podala návrh na ocenění objevitelů Gomzíka severního řádem Královské akademie v oblasti přírodovědných objevů. Tento návrh bude projednán na jednom z příštích zasedání Velké rady Akademie.

S pozdravem a přáním úspěšného hledání

Prof. Dr. John Arcroft     
hrabě z Cantenbury a vévoda z Yorku     
prezident Rady Akademie     
 

Copyright © 2004 Michael & Elwiss
poslední změna: 25.4.2004